fbpx

22 svetových naj destinácií na svadobnú cestu

Svadobná cesta je odmenou za stresujúce obdobie plánovania a prípravy svadby. Práve preto by mala byť príjemná, romantická a upokojujúca.

V ostatných rokoch sú čoraz vyhľadávanejšie exotické destinácie za ktorými mladomanželia cestujú v zimných mesiacoch. Ak aj vy máte dilemu, kam sa vybrať na svadobnú cestu, nechajte sa inšpirovať týmto zoznamom 22 najlepších svadobných destinácií, ktorý bol vytvorený na základe hlasovania množstva novomanželov. Destinácie sú zoradené podľa obľúbenosti.

1. Kauai

Tento havajský ostrov ponúka množstvo súkromných viliek s vlastnými krásnymi súkromnými plážami, ktoré sú pre svadobnú cestu úplne ideálne. Akčnejšie páry môžu vyskúšať túru cez Na Pali Coast alebo kajakovanie riekou Wailua River.

2. Maui

Maui, zaujímavý a krásny ostrov ponúka veľa možností - môžete objavovať džungľu, dať si túru po vulkánoch, po parku Waianapanapa State Park alebo navštíviť krásne mestečká. Naozaj je tu veľa možností pre dobrodruhov, no na druhej strane aj pre tích, ktorí majú radi pokoj a relax. Tí si môžu užiť naozaj nádherné pláže!

3. Florencia

Mesto plné architektúry, renesančného umenia, talianských vín a talianskeho jedla! Nudiť sa tu isto nebudete, pretože vo Florencii je stále čo objavovať.

4. Kréta

Tento veľký grécky ostrov je rozdelený do štyroch hlavných častí a v každej môžete zažiť niečo iné - od džungľových zážitkov po váľanie sa na naozaj úchvatných plážach. Určite vyskúšajte grécku kuchyňu!

5. Santorini

Mestečko známe svojimi dychberúcimi západmi slnka, gréckou kuchyňou, kľudným Egejským morom a ubytovaním s krásnym výhľadom na more.Taktiež vás určite dostanú historické ulice s chutnými gréckymi reštauráciami a butikmi. Nezabudnite navštíviť vinotéku!

6. Paríž

Pre mnoho ľudí je Paríž najlepším miestom pre svadobnú cestu. A prečo nie? Nájdete tu krásne historické pamiatky, elegantné ulice s butikmi a ochutnáte ďalšiu skvelú kuchyňu. Paríž je jedno z najromantickejších miest na Zemi, tak prečo to neskúsiť?

7. Benátky

Mesto kanálov, gondol, talianskej kuchyne a ubytovania s výhľadom na vodu. Je to taktiež miesto, ktoré bolo odjakživa považované za jedno z najromantickejších. Ubytovanie je teda trochu drahšie, ale je to predsa vaša svadobná cesta. Tak prečo nie?

8. Martinique

Nádherné pláže a celoročné teplo! Takže ak chystáte svadbu na zimu, môžete vyraziť aj do tejto destinácie a zima vám určite nebude. Veľa ľudí, ktorí Martinique navštívili, si veľmi vychvaľovali tamojšiu kuchyňu, takže ju určite nezabudnite vyskúšať.

9. Turks a Caicos

Tým, že je Turks a Caicos jedným z najmenej vyspelých karibských štátov, je výnimočný. Užijete si tam atmosféru ako nikde inde, čo môže byť pre svadobnú cestu veľmi vhodné. Hlavnými atrakciami sú tu - váľanie sa na pláži, potápanie a spa.

10. St. Martin

Mnoho krásnych pláží s rôznymi kultúrami, milé mestečká a skvelé jedlá - to je charakteristické pre tento stratený ostrov so špecifickou atmosférou.

11. Puerto Vallarta

Jedna z najluxusnejších mexických destinácií je známa svojimi exkluzívnymi plážami a Old Town-om s malými obchodíkmi a reštauráciami. Taktiež si môžete spraviť výlet na neďaleké  Sierra Madre Mountains.

12. Puerto Rico

Tento veľký ostrov neďaleko USA ponúka množstvo krásnych privátnych pláží, reštaurácií, rezortov a množstvo aktivít pre zaľúbené dvojice.

13. Edinburgh

Hrady, hory, luxusné ubytovanie a skvelé reštaurácie. Toto a ešte omnoho viac nájdete v škótskom Edinburghu. Ak si chcete oddýchnuť a zároveň sa kultúrne zveľadiť, určite je to vhodná varianta.

14. Key West

Mesto na juhu Floridy vám ponúka kľudné a romantické prostredie, vhodné pre svadobnú cestu. Môžete tu pozorovať nádherný západ slnka rovno z pláže, alebo z miesta na to určeného. Je to ideálne miesto pre páry, ktoré hľadajú cez deň pokoj na pláži a v noci sa chcú zabaviť v miestnych reštauráciách alebo baroch.

15. Jamaica

Miesto, kde nebude vadiť, že budete len oddychovať, oddychovať a oddychovať. Avšak, ak ste akčnejšie typy, Jamaica vám  ponúka množstvo aktivít - navštívte reggae bary v Kingstone a preskúmajte tamojšiu prírodu a faunu.

16. Charleston

Galérie, reštaurácie, historické domčeky a živá hudba vytvárajú tomuto mestu charakteristickú atmosféru. Na výber máte ubytovanie buď v historickej časti mesta alebo na pláži.

17. Banff

Ak patríte medzi tých, čo strávia dovolenku najradšej na lanách a poznávaním prírody, tak toto je miesto pre vás. Lyžujte, lezte, spoznávajte, jedzte v skvelých reštauráciách a v noci sa zabávajte. To všetko môžete zažiť v tomto kanadskom mestečku.

18. Niagárske vodopády

Tieto dychberúce vodopády sú známe po celom svete. Je to niečo úžasné, a aj preto si toto miesto zvolilo veľa novomanželov za jedno z najlepších destinácií na svadobnú cestu. Sú romantické, či už sa na ne dívate z výšky alebo stojíte rovno pred nimi.

19. San Francisco

Veľké a známe mesto s tisíckami možností. Môžete tu robiť naozaj všetko, na čo len pomyslíte. Zoberte si kabriolet a užite si spoločné chvíle s partnerom trebárs aj v blízkom kalifornskom vínnom mestečku.

20. Outer Banks

Mestečko v Severnej Karolíne je krásnym, romantickým miestečkom, taktiež veľmi vhodným na svadobnú cestu. Užiteje si tam krásne pláže a mnoho aktivít.

21. Madrid

Áno, hlavné mesto Španielska je veľkým a rušným miestom, avšak novomanželom ponúka veľa možností - okúste ich  kuchyňu, úžasné vína, známe tapas, popoludňajšiu siestu, flamenco a nočný život. V Madride sa nudiť určite nebudete.

22. Las Vegas

Ak sa chystáte na svadobnú cestu do Vegas, určite už veľmi dobre viete, čo tam budete robiť. Ubytovať sa v drahom hoteli, vyskúšať šťastie v kasínach, váľať sa pri bazéne, navštíviť svetoznáme show a v noci okúsiť búrlivý nočný život.

Veríme, že sme vás inšpirovali a pozrite si najlacnejšie akciové letenky do týchto aj mnohých ďalších destinácií:

Za pomoc s výberom destinácií a výborné tipy ďakujeme aj učiteľke svadobných dancov Michaele WITTNER.

Prajeme vám krásnu a romantickú svadobnú cestu!