fbpx

Miami

     
Naše hodnotenie Ceny v lokalite Turistická sezóna
9/10 drahé celý rok

Ak sa niekedy chystáte na Miami, potrebujete poradiť s cestou, ubytovaním či získať nejaké tipy, alebo si o ňom chcete len niečo prečítať, dozvedieť sa zaujímavosti z tejto oblasti, tento článok je určený aj pre Vás. Všetky potrebné informácie k vycestovaniu do Miami sa dozviete tu. Na konci článku si takisto môžete pozrieť  fotky z Miami Beach.

Aktuálne najlacnejšie akciové letenky do Miami

Miami je druhé najväčšie, najrýchlejšie sa rozvíjajúce, večne živé, multikultúrne mesto Floridy, ktoré by chcel určite navštíviť nejeden z nás. Nachádza sa v tropickom podnebí, čo spôsobuje že horúce, vlhké letá sa striedajú s horúcimi, suchými zimami.

Pláž South Beach

Pláž v Miami Beach je veľmi rozľahlá, čistá a krásna. Najkrajšia časť je úplne na juhu (od 5th street nadol), táto časť sa nazýva South Beach - nachádzajú sa tam najdrahšie hoteli, avšak, dá sa tu nájsť aj cenovo dostupné ubytovanie, treba však hľadať. Voda je všade teplá a má krásnu zelenomodrú farbu. Dno je zaujímavé, hladina vody je veľmi plytká, niekedy treba zájsť veľmi ďaleko od brehu aby ste si vôbec zaplávali.

Letenka do Miami

Najčastejšie sa z Európy do Miami letí z Londýna - letisko Heathrow. Tam sa dostanete z rôznych väčších európskych letísk, napríklad z Budapešti alebo Viedne. My sme si zakúpili letenky cez najlacnejsialetenka.sk , leteli sme spoločnosťou British Airways na trase Budapešť - Londýn (Heathrow) - Miami (MIA). Letenku sme zakúpili približne mesiac pred odchodom, do odchodu sme sledovali či sa cena pohne nadol alebo nahor a zistili sme, že sa veľmi nelíšila. Avšak, ak by ste si letenku kúpili skôr aspoň o 2 - 3 mesiace, ušetríte desiatky, ba aj stovky eur. Ceny leteniek treba stále sledovať, neustále sa hýbu vzhľadom na mnohé faktory.

Let do Londýna je krátky (v porovnaní s tým nasledujúcim), trvá ani nie 2 hodiny. Na letisku sa potom čaká na let Londýn-Miami, ktorý trvá 8 - 10 hodín. Na tento let sa väčšinou využíva veľké, dvojposchodové jumbo lietadlo (boeing 747-400), ktoré je pohodlnejšie + dostanete tam deku, zubnú pastu s kefkou, slúchadlá na TV a rádio (každé sedadlo má vlastnú obrazovku, ovládač a rádio), občerstvenie (3krát počas letu + na opýtanie, podávajú aj pivo a rôzne druhy alkoholu) pre úspešné zvládnutie cesty.

Jedlo v lietadle bolo celkom chutné, pri kúpe letenky máte možnosť vybrať si vegetariánske alebo normálne menu (vegetariánske bolo oveľa horšie) .

Približne 15 minút pred pristátím je z lietadla nádherný výhľad na Miami Beach a koralové ostrovy, ktoré sa oplatí vidieť.

Kontrola na letisku

Keď dorazíte na Miami International Airport, prejdete krátkou kontrolou, kde sa Vás spýtajú na pár základných otázok  (prečo tam cestujete, na ako dlho, kde budete bývať-mali by ste mať doklad o bývaní aspoň na pár nocí), zoberú Vám odtlačky a odfotia Vás. Celý tento proces aj s čakaním a hľadaním trvá približne 45 minút. Nebojte sa toho, ak nie ste teroristi a nemáte žiadne zlé úmysly, prebehne to rýchlo a úplne v pohode. Pri tejto kontrole treba predložiť ESTU, pas a dotazník ktorý Vám dali vyplniť letušky ešte počas letu.
Potom si už len vezmete svoju batožinu a môžete s radosťou vykročiť do nového prostredia.

Doprava po Miami

Doprava je v Miami o dosť drahšia, ale vcelku na dobrej úrovni. Z letiska sa  k svojmu ubytovaniu dostanete buď autobusom, shuttle busom, taxíkom alebo si môžete prenajať auto. Prenajatie auta na letisku je o dosť drahšie ako inde v meste. Najviac sa oplatí vziať si taxi (pred letiskom ich stojí vždy veľa),ktoré majú pevne stanovené ceny. My sme z letiska na Miami Beach platili 34 dolárov. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené ceny taxi a shuttlebusu do rôznych častí Miami.

Ak sa chcete po Miami prepravovať autobusmi,  najvýhodnejšie Vás výjde 5 dolárový lístok-je na deň a platí na všetky druhy dopravy. Dá sa kúpiť na metro a iných staniciach, v autobuse asi nie, skúste sa ale spýtať. Po Miami chodí viacero druhov autobusov, shuttle, malý, veľký autobus a bus za 0,25 dolára, ktorým sa viete previezť z North do South Beach. Viac o doprave na Miami sa dočítate tu: http://www.miamidade.gov/transit/ .

Ak ale chcete chodiť autobusmi, nezabudnite sa do nich teplo obliecť, pretože klíma tam beží ostošesť, tak ako vo všetkých uzavretých miestach v Amerike. Je tam strašná zima.

Ďalej je tu možnosť vypožičať si bicykel alebo seagway. Bicykel sa prenajíma od 10 dolárov/deň, prenajatie seagwayu stojí na South Beach cca 25 dolárov/hodinu.

Loďami sa viete dostať na okolité ostrovy, lietadlami a helikoptérami takisto, prenajatie týchto prostriedkov alebo rôzne výlety s týmito prostriedkami sú celkom cenovo dostupné.

Ubytovanie na Miami Beach

Keď sa chystáte nájsť si ubytovanie až po príchode na Miami, je dobré mať vyriešené ubytovanie aspoň na pár nocí. My sme si rezervovali ubytovanie v Hoteli Eva, ktorý sa nachádza na Miami Beach, pár desiatok metrov od pláže. Za noc sme zaplatili za izbu pre 4 osoby 90 dolárov. Hotel bol jeden z najlacnejších, ale vyzeral a vybavený bol úplne v pohode.

Chystáte sa na Miami na krátko? Potom Vám bude stačiť ubytovanie v hoteli alebo si môžete niečo nájsť cez craigslist.com . Dajte si ale pozor na falošné inzeráty, ktorých je tam dosť veľa.

My sme tu prišli na dva mesiace, takže počas tých troch dní sme hľadali dlhodobé, lacnejšie ubytovanie. Cez craigslist sme toho našli veľa, ale nezvolili sme túto možnosť, pretože sme našli ubytovanie v apartmánovom dome úplne náhodou (chodili sme a pýtali sa kade koho). Toto ubytko hneď pri najlepšej časti pláže nás vyšlo na 1300 dolárov/mesiac. Je to bytík pre 3 osoby a nachádza sa na Ocean Drive medzi 3 a 4 street.

Ku hľadaniu  ubytovania Vám však bude treba internet, ale hlavne americké telefónne číslo. Najpoužívanejším a najodporúčanejším operátorom je tu T-mobile, takže inú variantu ani nehľadajte. Máte tu na výber rôzne možnosti zakúpenia karty s kreditom alebo na splátky. Najlepšie je kúpiť si sim kartu v T-mobile obchode, pretože tam Vám nenaúčtujú ani zďaleka taký vysoký aktivačný poplatok ako v malých obchodoch s rôznym tovarom (v týchto obchodíkoch pýtajú ku karte ešte aktivačný poplatok cca 30 dolárov).

Nakupovanie

Potraviny

Najlacnejšie nakúpite potraviny vo veľkých supermarketoch, ktorých na Miami Beach bohužiaľ veľa nie je. Najväčší je asi Publix, ktorý je cenovo aj vzdialenosťou dostupný.
Úplne najlacnejšie potraviny kúpite v supermarketoch Walmart a Aldi, ktoré sú vo vnútornej časti Miami.

Oblečenie

Pouličných obchodov s oblečením je na Miami Beach dosť veľa, avšak veľké outletové obchodné domy sú lokalizované vo vnútornej časti.
Na Miami Beach je najväčší asi obchodný dom na 5th and Alton road, kde sa nachádzajú obchody ako Ross, TJ Maxx a Bestbuy (elektro).

Úplne najväčším obchodný ten je so svojimi 350 obchodmi najväčší na Floride a jeden z naj v celej USA! Do tohto obchodného centra chodia priame spoje (cca 30 dolárov cesta), dokonca jedna spoločnosť tam organizuje nákupné výlety aj s dopravou. Dopraviť sa tam môžte aj vlastným autom alebo iným spojom.

Medzi ďalšie najväčšie obchodné centrá na Miami patria Dolphin Mall, The Falls, Cocowalk...
Lincoln Road je ulica, ktorá je tu známa ako Oxford Street v Londýne. Nájdete tam podobné butiky a značky.

Celkovo je značkové oblečenie v USA omnoho lacnejšie ako u nás, veľké outletové predajne ponúkajú množstvo tohto tovaru za niekoľko dolárov alebo desiatok dolárov, len sa treba v tovare prehrabovať, čo môže byť dosť otravné.

Strava

Pre papkáčov tu máme jeden super tip na reštauráciu. Volá sa BIG PINK a nachádza sa na Collins Avenue na South Beach. Keď sa chcete naozaj najesť (prejesť) za super cenu super jedlom, tak ju určite navštívte. Zo super amerického menu si môžete vybrať rôzne jedlá, napríklad tie z nasledujúcich fotografií. My sme si dali Veggie Burger, Chciken Salad a BBQ Chicken. K hlavným jedlám podávajú vedierko hranoliek.

Voľný čas

Na Miami sa nudiť určite nikdy nebudete. Búrlivý nočný život si tu užijete na každom kroku, najmä na Miami Beach. Najlepšie nočné kluby na Miami Beach sú Cameo, Liv, Mansion, Mynt Lounge, Nikki Beach a Set Miami.

Takisto si môžete vyraziť za atrakciami - urobiť si výlet do divočiny, do obrovského morského akvária, známej ZOO, Disneylandu, parku. Najznámejším parkom je Everglades Safari Park, kde sa môžete prísť pozrieť napríklad na aligátory. Tento park je známy aj z rôznych filmov, takže určite sa oplatí ho vidieť.

Ak by ste šli radšej za kultúrou, môžete si pozrieť známy Koralový hrad Coral Castle, The Historical Museum of Southern Florida, Jewish Museum, Science Museum, Versace House a mnoho ďalších.

Miami ponúka veľké množstvo zábavy a výletov. Máte možnosť vyskúšať si rôzne vodné športy (skúter, surfovanie, parasailing..), požičať si jachtu a navštíviť okolité ostrovy ( Barbados, koralové ostrovy), zalietať si na helikoptére alebo lietadle.

Z každého rožka troška

v každom jednom obchode/reštaurácii/budove/MHD  je klimatizácia na maximum, zažijete obrovské šoky keď budete prechádzať z vonka do vnútra (pocitový rozdiel je aj 30°)
najznámejšou ulicou na Miami Beach je Ocean drive, veľa američanov sa tamade chodí každý deň previezť len tak
na pláži nájdete aj posilňovňu!

Aké je v Miami počasie a kedy tam cestovať?

Kvôli týmto podmienkam je tu sezóna v jeseni, zime a jari, v lete je tu príliš teplo a vlhko. Začiatkom roka je takisto obdobie, kedy je v mori zvýšené množstvo medúz (jellyfish). Pre túto oblasť je bežné, že za deň sa vystrieda krásne počasie s monzúnovými dažďami. Voda je veľmi teplá, veľmi príjemná na kúpanie.

Aktuálna predpoveď počasia pre Miami Beach

Chart by Visualizer
Chart by Visualizer
Chart by Visualizer
Chart by Visualizer
Chart by Visualizer
Chart by Visualizer

Miami na mape