fbpx

Najlacnejšia letenka na Mallorku za 29 €

Návšteva Mallorky má nepochybne svoje čaro aj v zimných mesiacoch. Január je síce najchladnejším mesiacom v roku, ale denné teploty aj tak dosahujú veľmi príjemných 15 stupňov a sú ideálne na turistiku, prechádzky a cyklistiku. Január na Mallorke je relatívne suchý, takže dažďa sa báť nemusíte.

Turisti na Mallorke v zimných a jarných mesiacoch oceňujú predovšetkým pokoj, pohodu a nepreplnené turistické atrakcie a mestá. Lákadlom pre dámy sú povianočné výpredaje, ktoré obyčajne začínajú po 7. januári.

Ak cestujete v januári tak určite nevynechajte lokálne festivaly Sant Antoni od 16 do 17 januára na celom ostrove a Sant Sebastià od 10 do 25 januára v Palme.

Najlacnejšie spiatočné letenky z Viende do Palmy zoženiete obyčajne už od 29 €. Mierne drahšie budú letenky z Budapešti, alebo z Bratislavy, avšak akcie leteckých prepracov občas toto poradie premiešajú.

Ubytovanie je v zimných mesiacoch podstatne lacnejšie ako počas hlavnej turistickej sezóny, takže zimný výlet na tento krásny ostrov môže byť naozaj výnimočne lacný.