fbpx

Top 25 najkrajších pláží sveta

Hľadáte tip na exotickú dovolenku s krásnou plážou? Návšteva tých najkrajších svetových pláží dnes už nie je iba výsadou bohatých. Stačí sledovať náš Facebook a počkať si na vysnívanú akciovú letenku. Do mnohých z nižšie uvedených destinácií sa tak budete môcť dostať už za 250 - 300 eur, čo je cena za spiatočnú letenku vrátane všetkých poplatkov a batožiny.

Ak chcete naozaj najlacnejšiu letenku, tak odporúčame rezerváciu aspoň 3 mesiace vopred. Nie je vždy pravidlom, že skoršia rezervácia znamená aj lepšiu cenu, ale ak si vyberiete niektorú z našich akciových ponúk, tak určite ušetríte.

DÔLEŽITÉ: letecké spoločnosti pri akciových letenkách obyčajne neumožňujú storno letenky, ani v prípade vážnych zdravotných dôvodov. Z vlastných skúseností vieme, že po niekoľkonásobnej komunikácii so zákazníckymi linkami vám vrátia maximálne letiskové poplatky. Príplatok za možnosť stornovania letenky je častokrát naozaj malý, napríklad 20 eur pri 500 eurovej letenke, takže ak letenku kupujete niekoľko mesiacov vopred, zvážte ho.

Väčšina z týchto pláži je počas hlavnej turistickej sezóny preplnená, takže ak môžete, vycestuje radšej tesne pred začiatkom sezóny alebo tesne po nej. Pláž si tak budete môcť naozaj vychutnať.

Ktoré pláže sú podľa nás tie najkrajšie na svete?

1. Providenciales

Krásne pláže s bielym pieskom, kľudná, čistá voda a nádherné prostredie robí Provinciales (na ostrove Turks a Caicos; neďaleko Kuby a Dominikánskej Republiky) jedným z najkrajších miest na svete. Na svoje si tu prídu najmä tí, ktorí sa radi potápajú, ale aj rodiny, ktoré si chcú oddýchnuť od všedného života. Grace Bay Beach je mnohokrát hodnotená ako najkrajšia pláž na svete.

2. Boracay, Filipíny

Tento tropický ostrov vo Filipínach je jednou z najobľúbenejších destinácií. Nádherné biele pláže sú neodolateľné. Pláž Yapak je známa bielymi mušľami, White Beach úžasným západom slnka a Balinghai Beach je zas veľmi romantická. Na tomto 4,5 míle dlhom ostrove nájdete dobré reštaurácie, obchody a motýliu záhradu.

3. Palm / Eagle Beach, Aruba

Aruba je ostrov s bohatou históriou a kultúrou. Eagle Beach je idylická karibská pláž s bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Palm Beach, na západnej strane ostrova, ponúka skvelé podmienky na plávanie a „práškový“ piesok. Aruba je 20 míľ dlhý ostrov, takže ho môžete ľahko preskúmať motorkou alebo bicyklom.

4. Negril, Jamaica

Najnavštevovanejšími  turistickými plážami  na Jamajke sú  Seven Mile Beach a West End. Vychutnajte si reggae hudbu s domorodcami, pozorujte krásny západ slnka alebo preskúmajte ostrov. Na Negrile sa rozhodne nudiť nebudete.

5. Tulum, Mexiko

Tulum je romantické miesto s antickým nádychom a bielymi piesočnatými plážami. Mesto je rozdelené do troch sekcií – májske ruiny, hotelová zóna a obec. Skúmať tu teda môžete nielen históriu a staroveké pamiatky, ale aj morské dno.

6.   Myrtle Beach, South California

Táto pláž v južnej Kalifornii sa stáva čoraz navštevovanejšou aj vďaka nekonečnej bielej piesočnatej pláži, ktorá sa tu nachádza.

7. Seven Mile Beach, Grand Cayman

Na západnom pobreží ostrovu Grand Cayman sa rozprestiera 5,5 míle dlhá pláž Seven Mile Beach. Svoju popularitu si udržiava najmä prekrásne čistou vodou a bielym pieskom. Na tomto mieste nájdete množstvo zábavy, možností na oddych a nakupovanie,ba aj korytnačiu farmu.

8.  Punta Cana, Dominikánska republika

25 míľ dlhá pláž s bielym pieskom, priezračnou vodou a palmami Vás určite očarí. Na tejto východnej strane Dominikánskej republiky sa nachádza viac ako 35 rezortov (ktoré podľa zákona nemôžu byť vyššie ako palma). Príďte si oddýchnuť na tieto krásne pláže a určite neoľutujete.

9. Cape May, New Jersey

Pláž Cape May sa nachádza na Jersey Shore, ale v skutočnosti je to protiklad toho čo vidíme v televízii. Namiesto nočných klubov tu nájdete slávny maják a viktorínsky kaštieľ.

10. Santa Teresa, Costa Rica

Priezračná voda na pláži Santa Teresa je veľmi obľúbená u surfistov, rybárov a potápačov. Na tejto pláži sa úplne odreagujete aj vďaka populárnej yoge a spa servisu.

11. Maledivy

Zhluk idylických koralových ostrovov v Indickom oceáne – 200 z 1200 ostrovčekov je obývaných, ďalších 100 je privátnych. Tyrkysové lagúny, podmorské koralové záhrady, kymácajúce sa palmy a prekrásny biely piesok – to všetko je charakteristické pre Maledivy, jeden z rajov na Zemi.

12. Panama City Beach, Florida

Krásne biele pláže Floridy priťahujú ľudí každého veku, preto sa tu pre nich nachádza množstvo aktivít. Môžu tu vidieť obrovský vodný park, veľkú zoo a taktiež je tu veľa možností pre kanoistov a rybárov. Mesto je ale najviac známe svojou krásnou, 27 míľ dlhou plážou.

13. Miami Beach, Florida

Najrušnejšou časťou Miami Beach je South Beach, nazývaná aj SoBe, obľúbenou najmä u celebrít. Je známa pre svoje krásne biele pláže a krištáľovo čistú vodu, ktorá vábi turistov z celého sveta. Miami Beach patrí medzi našich favoritov a viackrát sme túto celoročne obľúbenú pláž navštívili. Samotná pláž určite nepatrí k najexotickejším, ale jej atmosféra je výnimočná. Prečítajte si viac o našich zážitkoch z Miami Beach. V častiach Haulover Beach a The Art Deco District môžete nájsť nudistické pláže.

14. Bora Bora

Relatívne malý ostrov Bora Bora ponúka množstvo aktivít ako sú 4x4 safari, potápanie v krásnej priezračnej vode medzi korálmi a rybami, kŕmenie žralokov alebo plavba loďkou. Ostrov je veľmi romantický, a preto je populárny najmä na svadobné cesty.

15. Isla Mujeres, Mexiko

Milovníci krásnych pláží si určite prídu na svoje na plážach v Isla Mujeres. Biely piesok, priezračná voda a množstvo aktivít lákajú mnoho turistov. Medzi najvyhľadávanejšie aktivity patrí splavovanie kajakom, člnom,či windsurfing.

16. Sanibel Island, Florida

Mnoho mušlí, biely piesok, neodolateľná voda a rôznorodé druhy vtákov – to sú charakteristické znaky pre tento ostrov, ktorého pláže sú 16.-tymi najkrajšími na svete.  Jednou z najväčších aktivít na plážach tohto ostrova je zbieranie mušlí.

17. Playa del Carmen, Mexico

17.-tymi najkrajšími plážami na svete sú pláže Playe del Carmen. Je to tak možno vďaka ich bielym plážam, jemnému príboju alebo krásnym západom slnka. Tak či tak, tieto očarujúce pláže sa v noci menia na žhavé miesta plné nočného života.

18. Isla de Vieques, Puerto Rico

Ak preferujete pláže, ktoré nie sú sprevádzané komerčným vývojom, Isla de Vieques je pre Vás so svojimi viac ako 40 plážami ako stvorená. Navštívte Mosquito Bay pri zatmení mesiaca a pozorujte svietiacu vodu (zodpovedné sú za to malé organizmy žijúce vo vode).

19. Ayia Napa, Cyprus

Toto miesto je stvorené či už pre ľudí, ktorí majú radi zábavu, alebo pre ľudí, ktorí preferujú históriu a kultúrne pamiatky. Ayia Napa na Cypre je naším jednoznačným favoritom medzi európskymi plážami, najmä pre mladých ľudí, ktorí okrem pláže hľadajú aj poriadny nočný život. Ayia Napa je známa aj bujarými rozlúčkami so slobodou.

20. Cancun, Mexiko

Tieto pláže sú vďaka zlatistému piesku a perfektnej klíme jednou z naj destinácií v Mexiku. Či sa tu chcete zabávať alebo oddychovať, záleží len na Vás, na svoje si tu príde každý.

21. Cayo Santa Maria, Kuba

Turisti navštevujú pláže Cayo Santa Marie kvôli modrej vode, pálivému slnku a rozmaznávajúcim all-inclusive rezortom. Ak chcete spoznať kubánsku kultúru, budete musieť ísť trochu ďalej, pretože tieto pláže sú určené len pre turistov, ktorí chcú byť hýčkaní a oddýchnutí.

22. Skiathos, Grécko

S výberom najkrajších pláží sa vraciami sa do Európy. Skiathos je malý  grécky ostrov s viac ako 60 plážami. Koukounaries je najpopulárnejšia pláž na ostrove. Lalaria Beach je zas pláž, na ktorú sa dá dostať iba loďkou.

23. Clearwater, Florida

Plávanie v teplej modrej vode na 23.najkrajšej pláži sveta Clearwater, je určite zážitkom pre všetkých turistov. Táto pláž ponúka taktiež množstvo športových aktivít, ako sú napríklad volejbal, parasailing a vodné lyžovanie.

24. Honolulu, Hawaj

Honolulu je legendárna surfistická destinácia. Ak však neviete surfovať, môžete si tu nájsť mnoho iných aktivít – plávanie, kayakovanie, potápanie, vyskúšať kanoe alebo sa len opaľovať a užívať si krásne pláže.

25. Koh Phangan, Thajsko

Výber najkrajších svetových pláži ukončíme thajským ostrovom Koh Phangan s krásnymi bielymi plážami, ktorý je obrastený palmami. Až tri štvrtiny ostrova tvoria pohoria zahalené tropickou džungľou.

 

Galéria: